[Latvian] Ukraiņu Zīmols Schastia Zdorovia nu jau vairākus gadus atrodams M50 plauktos – iemīļotās pīles zeķes, astronautu piespraudes, jūrnieku džemperi, un daudz kas cits, kas dod iespēju gaumīgā veidā parādīt attieksmi. Bērnībā mums aizrādīja par lamāšanos, dusmošanos un ietiepšanos, tāpēc nemaz tik bieži nesanāk pateikt kādu skarbāku vārdu, bet, ak vai, kā gribas! Tā arī ir daļa no Schastia Zdorovia harizmas. Besī?! Uzvelc pīlīšu zeķes un ej! 

[Latvian] Slavenā bļ* pīle ir mērojusi tālu ceļu līdz M50 durvīm, un tagad jo īpaši spēcīgi pauž savu nostāju, attiecībā uz pasaulē notiekošo.

[Latvian] “No Maskavas, cauri Ukrainai – līdz Rīgai”

[Latvian] Dizainere Marija Vasiļjeva stāsta par zīmola līkumaino ceļu cauri dažādām valstīm un apstākļiem, līdz pat veikalu plauktiem šodien.

[Latvian] Ja meklējam zīmola pašus pirmsākumus, mums jādodas uz Maskavu, kur Marija dzīvoja, līdz iepazinās ar savu vīru Aleksandru. 2014.gada Ukrainas un Krievijas konflikta rezultātā, abi bija spiesti atstāt valsti, vīra ukraiņu nacionalitātes un politiskās nostājas dēļ. Ieradušies Ukrainā, pāris kādu laiku dzīvoja visnotaļ sarežģītos apstākļos, un tā arī līdz galam savu vietu tur neatraduši, pārcēlās uz dzīvi Rīgā – pie Marijas tēva. 

[Latvian] Ķēriens uz modi un dizainu Marijai jau bija kopš bērnības, tomēr, kā nereti gadās, Marijas vecāki uzstāja, lai meitene izvēlas citu karjeras ceļu. Pagāja pāris gadu desmiti, līdz dažādu skarbu apstākļu rezultātā, un salīdzinoši netīšu iemeslu dēļ, Marija realizēja savu bērnības dienu sapni Rīgā.

[Latvian] “Ideja, kas uzsāka zīmola ceļu, radās bezizejas situācijā, kad likās, ka vairs nav ko zaudēt.”

[Latvian] Ierodoties Rīgā, Marija un Saša saskārās ar bezdarbu un finasiālām problēmām – Marija iepriekš bija strādājusi par tulkotāju, tomēr pieprasījums Rīgā nebija tik liels, lai varētu abus uzturēt. Vīrs, nemākot latviešu valodu, nespēja atrast darbu. Impulsīvā brīdī, Marija izlēma taisīt koka piespraudes un tirgot tās Facebookā. Materiālos aizgāja Marijas pēdējie 15 eiro. Mazais solis izdzīvošanas vārdā piesaistīja vīra uzmanību, un viņš drīz vien pieslēdzās piespraudīšu ražošanai un izplatīšanai. Labās atsauksmes un pārdošanas rezultāti Facebook vidē, iedrošināja viņus doties uz konceptveikaliem Rīgā, un piedāvāt savu jaunatklāto iztikas risinājumu – koka piespraudes ar attieksmi. M50 bija viens no pirmajiem veikaliem, un nu jau daudzus gadus – vienīgais, kura plauktos parādās un ātri pazūd Schastia Zdorovia brīnumi.

[Latvian] No piespraudes līdz dizaina apģērbiem

[Latvian] Kā zīmola īpašniekiem tas izdevies piecu gadu laikā?

[Latvian]
Pirmie ieņēmumi no piespraudēm gandrīz pilnībā aizgāja to tālākai ražošanai. Piespraudīšu panākumi un īpaši bļ* pīlītes un vienradžu popularitāte, iedrošināja Mariju pievērsties plašākam dizainu spektram. Viņa saprata, ka ilustrācijas ir stilīgas, bet vēl stilīgāk tās izskatās uz T-krekliem. Tepat Rīgā tika drukāti pirmie eksemplāri. T-krekli nostādīja zīmola identitāti un stilu. To lielā pieprasījuma dēļ, mākslinieki savas idejas turpināja materializēt arī džemperos un citos apģērbos. Pieprasījums no izplatītājiem Maskavā un Pēterburgā, ironiskā kārtā, ļoti labi nostabilizēja zīmola pozīciju. Kad situācija Ukrainā stabilizējās, viņi atgriezās vīra dzimtenē.  Līdz ar augošo pieprasījumu, attīstījās arī ražošanas veidi – zīmols piesaistīja arvien lielākus papildspēkus. 

M50 plauktos nonāca nu jau Ukrainā rūpnieciski ražotas metāla piespraudītes, stilīgas zeķes, džinsa apģērbi un pat paklāji.

[Latvian] Schastia Zdorovia
[Latvian] Schastia Zdorovia

[Latvian] Šodien zīmols sevi stabili pieteicis kā stila apvienība ar attieksmi, gaumi un bez robežām.

[Latvian] Schastia Zdarovia ir zīmols, kas ātri guvis cilvēku simpātijas un atzinību. Tieši pandēmijas priekšvakarā viņi grasījās vērienīgi paplašināt savas pārdošanas iespējas, un sāka iekārtot Schastia Zdarovia veikalu plašās telpās Kijivā. Cilvēku radošumam nevar uzlikt ierobežojumus, tāpēc viņi turpināja iesākto –  tika sagādātas drukas mašīnas, lai varētu raiti eksperimentēt ar jaunajiem dizainiem, paši balināja un batikoja apģērbus. Strauji auga arī Mašas privātā stilistes/blogeres Instagram konta popularitāte.  

[Latvian] Zīmola uzdevumā turpinām viņu darbu.

[Latvian] Gan jau arī Tu esi kādam dāvinājis vinčika piespraudīti vai bļ* zeķītes! Varbūt esi tas laimīgais, kas saņēmis stilīgo sarkano pīļu džemperīti dāvanā? Mēs ar nepacietību gaidījām papildinājumu zīmola precēm, bet tad viss izmainījās šī gada 24.februāra naktī… No rīta uzreiz sazinājāmies ar Mariju – par laimi, viņi jau bija paguvuši zibenīgi evakuēties no Kijivas.

[Latvian] Iegādājoties Schastia Zdorovia zīmola dizainus, tiešā veidā tiek atbalstīti divi konkrēti mākslinieki, un viņu ikdiena neapskaužamos kara apstākļos

[Latvian] Aleksandra ģimenes vīrieši ir pieteikušies armijā – aizstāvēt savu valsti, Marija šobrīd dzīvo laukos. Ir pavasaris – jāsāk iekopt zeme.. Pa to laiku mēs, kopā ar drukas kantori P42, kas Rīgā taisīja pirmos pīlīšu T-kreklus, zīmola uzdevumā turpinām viņu darbu, un M50 plauktus atkal papildina šie ikoniskie T-krekli – šobrīd jau ar pavisam citu skatu uz pīlītes teikto… Bļ* – dzīve vairs nekad nebūs tāda, kā agrāk…

[Latvian] Iegādājoties Schastia Zdorovia zīmola dizainus, tiešā veidā tiek atbalstīti divi konkrēti mākslinieki, un viņu ikdiena neapskaužamos kara apstākļos. Ticam, ka labais uzvarēs, un Marijai ar Aleksandru izdosies realizēt savus radošos sapņus brīvā Ukrainā!

EUR 0EUR 410