M50 nosaukums cēlies no veikala pirmās adreses Miera ielā 50. Zilas durtiņas, zvaniņš pie ieejas, maza, mīlīga mājiņa, paliktnīši ar latvju zīmēm un restaurējami krēsli – bizness sācies pateicoties mīlai pret dizainu, estētisku baudu un vietējiem amatniekiem un māksliniekiem.

Elīna Berklava, M50

Uzņēmuma īpašniece Elīna Berklava ar savu neatkārtojamo starojumu pie sevis vilina daudzus. Mākslinieki un dizaineri, uzzinājuši par tik enerģisku un vietējo dizainu mīlošu uzņēmēju un vietu, arvien vairāk paši pieteikušies sadarbībai, tādējādi ievirzot uzņēmumu šodienas gultnē un paplašinot klāstu no pāris līdz pārdesmit autoriem.

Šodien, 2020. gada augustā, M50 pulcē ap 100 labāko autoru un mākslinieku, gadu gaitā iemīļotu un iecienītu, savam piedāvājumam izvēloties kvalitatīvas, gaumīgas un cenu ziņā pieejamas lietas.

Paralēli veikala biznesam M50 vienmēr radījis ko jaunu. Trikotāžas saules svārki ar krāsainu lejasmalu un džinsa kleitas ar tautiskām aprocēm un lejasmalām, vieglas batista blūzītes ar savelkamu augšmalu, zīda lakati ar Jaņa Rozentāla gleznām, sadarbībā ar Valsts Mākslas muzeju – tie ir tikai pāris M50 vēsturē radīti produkti.

Šodien esam atraduši mīļākās piegrieztnes, labākos audumus un uzticamus šuvējus, un M50 izveidojušās divas apģērbu līnijas – ikdienas (basic) izstrādājumi – viskozes un kokvilnas trikotāžas apģērbi – tunikas, kleitas, topi, garie svārki, kā arī svētku līnija ar spožām kleitām, dažādu audumu svārkiem un zelta džemperiem.

Vēl M50 rada un turpina radīt jaunus sietspiedes dizainus, ar kuriem iepriecināt  savus atbalstītājus, klientus un draugus – populārais Patīk un pēdējo laiku top dizains – Iebiezinātais Piens ir vien pāris no M50 lepnumiem. Gadu gaitā esam sadarbojušies ar tādiem autoriem kā Vertinski print, Eva Vēvere, Elita Patmalniece, Sabīne Vekmane (Luste), Vaira Vīksne un citiem.

M50 radītajās apģērbu kolekcijās atradīsiet kleitas svētkiem un ikdienai, kā arī svārkus, džemperus un jakas. Ieklausoties klientu vēlmēs, tiek radīti universāli un sievišķīgi piegriezumi, rūpīgi atlasīti ilgtspējīgi materiāli un gaumīgas krāsu gammas.

Slow fashion, sievišķība un smaids valkātājas sejā ir mūsu vizītkarte.

Dita Miska, M50

Sadarbībā ar māksliniekiem tiek veidotas unikālas T kreklu dizainu kolekcijas ar dažādām asprātīgām apdrukām un izšuvumiem gan vīriešiem, gan sievietēm un bērniem. 

Kultivējot pozitīvu dzīves uztveri un Miera ielas neatkārtojamo radošo auru, M50 ir vieta, kur vienmēr atrast savai gaumei piemērotus, unikālus dizaina apģērbus, kas jau izpelnījušies Rīgas prasīgās publikas atzinību.

M50 mājaslapā atradīsiet mīļākos M50 darbus – kleitas, tunikas un iecienītos Patīk un Kondensētā piena T-kreklus. www.m50.lv